image (28).png

Rola kobiet w drodze do Niepodległości.

Jako Stowarzyszenie "Dla Polski" wraz z Panią Marszałek Małgorzatą Gosiewską oraz Stowarzyszeniem Kobiet Internowanych w dniu 15 grudnia 2022 r.  mieliśmy przyjemność współorganizować konferencję pt."Rola kobiet w drodze do Niepodległości". Spotkaniu towarzyszyły liczne rozmowy i osobiste refleksje. Bez wątpienia wydarzenie to przypomniało historię wielu kobiet w naszej narodowej historii, która nie oszczędzała trudnych doświadczeń i decyzji. 

Podczas konferencji uczestnicy mieli również okazję wysłuchać niezwykle wartościowych wystąpień m. in. kobiet ze Stowarzyszenia Kobiet Internowanych, Więzionych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Mazowsze oraz kobiet z Ukrainy. W trakcie wydarzenia można było dowiedzieć się o znaczącej i wpływowej roli kobiet w odzyskiwaniu niepodległości naszego kraju. To niezwykle ważne, aby podkreślać i rozprzestrzeniać w społeczeństwie istotę heroicznych postaw kobiet, bohaterek, które niejednokrotnie zapłaciły wielką cenę w imię miłości do swojego kraju.

Wydarzenie odbyło się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem honorowym Pani Marszałek Małgorzaty Gosiewskiej.

/KMDP/