Kinga debata liderów.png

Kinga Niemiec w debacie: Polska zawsze była i jest krajem otwartym. Reszta to nieudolna propaganda opozycji.

W poniedziałek 6 września odbyła się debata liderów na kanale myPolitics, która dotyczyła migracji w kontekście Polski. Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski" reprezentowała Kinga Niemiec, koordynator województwa podkarpackiego. 

W pierwszej części debaty Kinga jasno podkreślała, że Polska zawsze była i jest krajem gościnnym i tolerancyjnym. Potwierdza to także nasza dumna historia. Nasza reprezentantka w toku wypowiedzi innych uczestników przypomniała, że nieprzemyślana lokacja uchodźców i migrantów może jedynie zaszkodzić państwu, jak i samym migrantom. Świetnie widać to na przykładzie Niemiec lub Francji. 

Kolejne pytanie dotyczyło Polski jako państwa wielokulturowego oraz asymilacji migrantów do naszej kultury. 

Kinga wyjaśniła jak bardzo złożonym i czasochłonnym procesem jest asymilacja, która trwać może nawet kilka pokoleń. Nasi zachodni sąsiedzi potwierdzili na swoim przykładzie, że rodzi ona poważne konsekwencje społeczno-kulturowe, ponieważ przybysze często sami asymilować się nie chcą. 

Na kolejne pytania, które dotyczyły uzupełniana luki demograficznej migrantami, nasza przedstawicielka wyszła z założenia, że powinniśmy skupić się na uzupełnieniu braków kadrowych specjalistów w poszczególnych dziedzinach kluczowych dla sprawnego funkcjonowania państwa. W tym sektorze jest miejsce dla ludzi, którzy chcieliby dla Polski żyć i pracować w zamian za godne warunki. Tym samym Kinga przypomniała, że podstawą uzupełnienia luki demograficznej powinno być zachęcanie Polaków mieszkających za granicą do powrotu. To jest grupa, na której szczególnie powinno nam zależeć. 

/KMDP/