młodzież vs politycy - Kinga Niemec.png

Kinga Niemiec vs. Wojciech Maksymowicz. Klub Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” nie boi zadawać się trudnych pytań!

Klub Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” kolejny raz zadaje trudne pytania, a w programie na kanale myPolitics wzięła udział Kinga Niemiec, która 29 września br.(środa) zmierzyła się z posłem Wojciechem Maksymowiczem.

Pierwsze pytanie Kingi dotyczyło poparcia protestu medyków przez p. Maksymowicza. Nasza przedstawicielka przypomniała, że kluczowe postulaty zostały przez Rząd RP spełnione, więc dalsza część protestu jest jednie nieudolną grą polityczną na cienkich niciach opozycji. Mimo zadowolenia wielu medyków z ustalonych warunków, poseł Maksymowicz zdawał się twierdzić, że historyczne podwyżki płac oraz przeznaczenie 7% PKB na służbę zdrowia to nic.

Kinga Niemiec (koordynator woj. podkarpackiego) podała wiele przykładów korzystnych zmian w służbie zdrowia. Polski Ład, który skutecznie wchodzi w życie jest gwarantem nadejścia nowej, lepszej epoki dla przez lata zaniedbanej służby zdrowia. Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego jako pierwszy miał odwagę walczyć z patologiami państwowej ochrony zdrowia. 

/KMDP/