debata liderów feszler.png

Ekologia ma twarz patriotyzmu i konserwatyzmu! Mateusz Feszler w Debacie Liderów

Członkowie Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski" nieustannie wyrażają swoje zdanie na wiele tematów podczas debat. Tym razem (27 września br.) w Debacie Liderów dot. polityki klimatycznej, na kanale myPolitics reprezentował nas Mateusz Feszler.

Pierwszy segment debaty dotyczył polityki państwa w walce ze zmianami klimatu. Mateusz podkreślał, że zmiany klimatu są poważnym problemem, który najbardziej odczuwają rolnicy, a następnie konsumenci wytworzonych produktów. Rząd poprzez najwyższe w historii dopłaty dla rolników oraz szeroką politykę klimatyczną robi wszystko, co tylko jest możliwe, aby problemy klimatu i środowiska rozwiązać w taki sposób, aby żadna strona nie została w tym procesie poszkodowana. Warto przy tej okazji przypomnieć dwie edycje zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Dla Polski" akcji #SprzątamyDlaPolski, która ściśle wiąże się z polityką klimatyczną i ochroną środowiska.
Druga część dyskusji była poświęcona sprawie kopalni w Turowie. Podczas gdy pozostali uczestnicy debaty mówili o wypłacaniu Czechom pieniędzy, których w ramach rekompensaty się domagają, nasz reprezentant podkreślił, że zamknięcie kopalni w Turowie zaszkodzi czystości wody, zaszkodzi milionom Polaków, którzy za jej zamknięcie musieliby zapłacić. Mateusz Feszler przypomniał, że wyrok TSUE jest bezprawny, a Czesi powinni wstydzić się narażać stosunki międzynarodowe przez wzgląd na wewnętrzną grę polityczną.

/KMDP/