image (40).png

26. rocznica przyjazdu Jana Pawła II do Gorzowa Wielkopolskiego

W 26. rocznicę przyjazdu Jana Pawła II do Gorzowa Wielkopolskiego, przedstawiciele Stowarzyszenia "Dla Polski" rozdawali cytaty Papieża Polaka mieszkańcom miasta. Akcja przyniosła bardzo pozytywną reakcję przechodniów, którzy wspominają ten dzień jako jeden z najważniejszych w swoim duchowym i patriotycznym życiu.

- W tym roku mamy 26. rocznicę przyjazdu papieża Polaka do naszego miasta i właśnie stąd ta akcja mająca na celu przypomnienie tamtego wydarzenia – mówi Magdalena Tulej z Klubu Młodych Stowarzyszenia Dla Polski

A w Gorzowie papież był 2 czerwca 1997. Przyleciał helikopterem, z którego wysiadł na nieużywanym już dziś lądowisku przy szpitalu wojewódzkim. Z tego miejsca przejechał na dzisiejszy plac swojego imienia, gdzie spotkał się z 400 tysiącami wiernych. Po nabożeństwie i homilii przejechał do katedry, by pomodlić się przy grobie bpa Wilhelma Pluty, swojego przyjaciela. Przed odlotem miał jeszcze chwilę na odpoczynek i posiłek w tzw. pałacyku biskupim przy ul. 30 Stycznia.

- Cytaty są dostępne w sieci, więc nie ma problemu, by je znaleźć, ale mało kto ich szuka. My więc wychodzimy z inicjatywą, aby podać te cytaty „na tacy”, by dotarły one do mieszkańców Gorzowa - mówił mediom Konrad Antosz, pełnomocnik województwa lubuskiego. 

/KMDP/