IMG_4960.jpg

R.Trzaskowski "gościem specjalnym" mocnej akcji - happeningu Klubu Młodych "Dla Polski"!

Przedstawiciele Klubu Młodych "Dla Polski" zorganizowali konferencję prasową poświęconą montażowi fotoradarów na moście Poniatowskiego w Warszawie. Zgromadzeni podkreślali jak istotną rolę pełni zabytkowa przestrzeń. Urządzenia zamontowane na moście Poniatowskiego nie spełniają żadnych norm estetyczych, a przy ich ustawieniu doszło do zniszczenia części zabytkowej ławki, która była chociażby świadkiem bombardowania Warszawy w 1939 roku. Miejsce to bez wątpienia zostało zeszpecone. Nie zabrakło, także uzasadnionej krytyki kierowanej względem szefa warszawskiego magistratu, który zamiast zajmować się Warszawą, podróżuje po Polsce budując siłę polityczną na bazie wydarzenia sponsorowanego przez niemiecką fundację.

Piotr Wasilewski mówił o niezrealizowanych obietnicach Rafała Trzaskowskiego i wykorzystywaniu samorządu do celów ideologicznych. Świetnym przykładem prowadzenia wojny światopoglądowej przez władzę stolicy jest fakt, że spośród 77 obietnic wyborczych R. Trzaskowskiego z 2018 roku zrealizował tylko 5 - w tym podpisanie karty ,, LGBT +''. Zabrakło natomiast środków na darmową komunikację miejską dla uczniów szkół średnich czy zadośćuczynienie ofiarom warszawskiej reprywatyzacji, co obiecywał 2,5 roku temu Trzaskowski.

Uczestniczy konferencji prasowej w swoich wystąpieniach podkreślali niewielką aktywność ministra w rządzie Donalda Tuska Rafała Trzaskowskiego w życiu miasta. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej podróżuje dzisiaj po Polsce. W tym czasie uprawia politykę partyjną i realizuje interesy własnego ugrupowania. Niestety, miasto, którego jest gospodarzem pozostawia na pastwę losu. 

Na konferencję prasową nasi działacze zaprosili Rafała Trzaskowskiego, który jak widać na załączonym obrazku nie był zachwycony jej przebiegiem. Poza tym na specjalnych planszach młodzi społecznicy zaprezentowali jak wyglądałyby zabytki z różnych miastach na całym świecie, gdyby rządził w nich Trzaskowski. Zapraszamy do obejrzenia nagrania: 

https://twitter.com/dlapolski_org/status/1397622080338808836?s=20

/KMDP/