IMG_4770.jpg

Podsumowanie tygodnia z rzecznikiem Klubu Młodych "Dla Polski" - Polski Ład

Rzecznik Klubu Młodych ,, Dla Polski" Sylwester Stachurski wziął udział w programie ,,Podsumowanie tygodnia" na kanale myPolitics. Głównym tematem rozmów był przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość ,,Polski Ład". Poruszono problematykę finansowania służby zdrowia z podwyższeniem i efektywnością wydatków do 6% PKB w 2023 roku i 7% PKB w 2027 roku, podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł, wkładu własnego w mieszkalnictwie, budowy domów bez pappierologii do 70 m2, dopłat do wkładu własnego dla rodzin z dziećmi, korzystnych zmian w systemie podatkowym, likwidacji umów cywilnoprawnych, funduszu wsparcia młodzieżowych rad oraz zmian w edukacji w zakresie nauczania najnowszej historii Polski w szkołach średnich. W drugiej części programu wspomniano o zachowaniu Koalicji Obywatelskiej w kontekście Krajowego Planu Odbudowy i blokowania ustawy o ratyfikacji decyzji UE.

Poseł Grzegorz Napieralski mówił o rzekomej zapaści w służbie zdrowia powstałej w wyniku nieudolnego zarządzania przez Prawo i Sprawiedliwość. Do tych zarzutów odniósł się nasz przedstawiciel, Sylwester Stachurski, który przypomniał o finansowaniu służby zdrowia w stosunku do PKB za czasów rządów koalicji PO-PSL. Mówił także o ekstremalnie długim okresie oczekiwania na dokonania ważnych zabiegów za rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Wspomniał także o likwidacji szpitali i niskiej jakości świadczonych usług w placówkach medycznych. 

Poseł Platformy Obywatelskiej odniósł się także do decyzji własnego ugrupowania w sprawie głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy. W jego ocenie taka decyzja była właściwa, ponieważ pracę na temat KPO winny odbywać się w komisjach. Sylwester Stachurski przypomniał, że minęło już 11 dni, a nadal Senat RP nie pochylił się nad ustawą na żadnej komisji, co tylko dowodzi dwulicowości Platformy Obywatelskiej.

Nasz działacz dokonał mocnej riposty, w której podkreślił hipokryzję PO, która przez lata kreowała się jako ugrupowanie proeuropejskie, a dziś próbuje wstrzymać wypłacenie środków z funduszu odbudowy dla milionów obywateli państw Unii Europejskiej.

/KMDP/