komentarz polityczny - Piotr T.png

Komentarz Polityczny z udziałem Klubu Młodych "Dla Polski"

W środę przedstawiciel Klubu Młodych ,,Dla Polski"- Piotr Tarnogórski wziął udział w debacie zorganizowanej przez Mypolitics. Głównym tematem rozmów był wybór na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich i sytuacja polityczna na Białorusi. Piotr Tarnogórski w swojej wypowiedzi podkreślił, iż najlepszym kandydatem na to stanowisko jest kandydat niezależny i będący blisko problemów zwykłych ludzi. Jak wiemy Pani senator Lidia Staroń od wielu lat pomaga obywatelom, pokrzywdzonym przez wymiar sprawiedliwości. W drugiej części programu nasz przedstawiciel mówił o znaczącym wsparciu polskiego rządu dla białoruskiej opozycji, która dąży do przemian ustrojowych na Białorusi.

Polski rząd niejednokrotnie stanowczo krytykował działania reżimu Łukaszenki.

W ubiegłym roku Premier Mateusz Morawiecki przekazał na ręce Swietłany Cichanouskiej klucze do ,,Domu Białoruskiego". Polska wielokrotnie na arenie międzynarodowej podnosiła temat wsparcia społeczeństwa białoruskiego. To rząd Prawa i Sprawiedliwości był inicjatorem sankcji wymierzonych w reżim Łukaszenki.

Polacy niejednokrotnie wykazywali swój gest solidarności z narodem białoruskim m.in. na wspólnych manifestacjach czy marszach solidarności z Białorusią. 

/KMDP/