adas g.png

Klub Młodych "Dla Polski" stanął w obronie wartości!

W miniony poniedziałek (17.05) w debacie z senator Jadwiga Rotnicka (PO) wziął udział członek zarządu Klubu Młodych "Dla Polski" Adam Goleński. Podczas debaty padło wiele pytań o opóźniane działania Senatu RP oraz o krytyczną sytuację w Platformie Obywatelskiej. 

W debacie wzięło udział kilkoro przedstawicieli różnych młodzieżówek. Poruszone były tematy ekonomiczne, gospodarcze oraz polityczne. Nie zabrakło pytań do Pani Senator o próbę opóźnienia przez izbę wyższą ważnej ustawy dla młodzieży czyli ustawy wzmacniającej młodzieżowe rady. Ustawa została zainicjowana przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka i była wspierana przez różnorodne środowiska młodzieżowe, w tym Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.  

Pani Senator Jadwiga Rotnicka z trudem odpowiadała na zadane pytania przez członka KMDP, który dopytywał o ustawę ratyfikacyjną oraz wzmacniającą młodzieżowe rady. Nie obyło się też bez ideologicznych wzmianek, gdzie Pani Jadwiga Rotnicka stwierdziła, że profanacja obrazu Matki Bożej przez kolory LGBT nie obraża, przeciwko czemu stanowczo zaprotestował Adam Goleński.

/KMDP/