Piotr W..png

Wytknęliśmy hipokryzję Konfederacji w bezpośrednim starciu!

W niedzielny wieczór przedstawiciel Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski" Piotr Wasilewski wziął udział w programie ,,Młodzież vs Politycy" zoorganizowanym przez kanał Mypolitics. Gościem programu był Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji.

Głównym tematem rozmów była sytuacja epidemiczna i gospodarcza oraz szczepienia. Pierwsze pytanie Piotra dotyczyło skandalicznego transparentu, który pojawił się podczas manifestacji środowisk antyszczepionkowych, na tle którego publicznie występowali politycy Konfederacji. Napis ,,Szczepienie czyni wolnym" nawiązujący do propagandowego niemieckiego przesłania ,,Arbeit macht frei" widniejącego nad bramą niemieckiego obozu śmierci Auschwitz-Birkenau to przekroczenie wszelkich granic debaty publicznej. Nasz przedstawiciel z całą stanowczością stwierdził, iż nie ma zgody na to, by w tak skandaliczny sposób wykorzystywać do bieżącej walki politycznej hasło, które widniało nad bramą niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego, w miejscu w którym Niemcy zamordowali według szacunków historyków prawie 1,5 mln ludzi, w tym głównie Polaków i Żydów. Sposób obrony posła Konfederacji to działania krzywdzące względem ofiar niemieckiego totalitaryzmu i ich rodzin.

Drugie pytanie skierowane do posła Sośnierza dotyczyło hipokryzji Konfederacji podczas ważnych dla Polaków decyzji Sejmu, w tym tych dotyczących nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, która zakończyła "dziką reprywatyzację" w Polsce i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Politycy Konfederacji od wielu lat apelowali o konieczność zmniejszania obciążeń, w tym o podwyższenie kwoty wolnej od podatków. Niestety deklaracje posłów Konfederacji nijak mają się do realnych działań w polityce. Kiedy nadchodzi czas realizacji zobowiązań wyborczych poprzez głosowanie nad jednym z kluczowych postulatów Polskiego Ładu, dotyczącego 10-krotnego podwyższenia kwoty wolnej od podatku - posłowie tego klubu głosują przeciw realnej obniżce podatków dla znaczącej grupy Polaków, którą zaproponował i zrealizował Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego. Działania te spotkały się z ogromną falą krytyki ze strony internautów, którzy na portalach społecznościowych zainicjowali akcję #HipokryzjaKonfederacji, gdzie umieszczane były cytaty z wypowiedzi posłów ugrupowania "wolnościowców" dotyczące konieczności podwyższenia kwoty wolnej od podatków.

Ostatnie pytanie Piotra Wasilewskiego dotyczyło wypłaty gigantycznych wynagrodzeń dla przywódców Konfederacji, którzy w obawie przed odrzuceniem sprawozdania finansowego przez Państwową Komisję Wyborczą, mieli wypłacić sobie dodatkowe wynagrodzenia z publicznych pieniędzy.  Politycy tego ugrupowania wielokrotnie mówili o tym, że działaniem na niekorzyść obywateli jest wydatkowanie pieniędzy polskich podatników w nieodpowiedni sposób. Z narracji posłów Konfederacji możemy wywnioskować, że Państwo powinno posiadać jak najmniej publicznych pieniędzy. W tym samym czasie politycy Konfederacji po raz kolejny wykazali się hipokryzją i całkowitym brakiem wiarygodności co do realizowania własnych punktów programowych. Dobromir Sośnierz wyraźnie skompromitowany odrzekł, że nie był wówczas tu cytat ,, członkiem prezydium" ugrupowania, w związku z czym nie zamierza ponosić żadnej odpowiedzialności za działania swoich partyjnych kolegów. Czyżby koleżeńska solidarność?

/KMDP/