image_750x_5fae4e1aedf77.jpg

Stowarzyszenie Dla Polski zachęca do “Cyfrowego e-wolontariatu”!

Akcja „Cyfrowy e-wolontariusz” to nowy komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, w którym już bierze udział sporo członków naszego stowarzyszenia. Jest to idealna alternatywa dla osób, które boją się lub nie chcą narażać bliskich zarażaniem wirusem covid-19.

Dzięki tej inicjatywie lidera naszego ruchu ministra Adama Andruszkiewicza, osoby, które dotychczas nie zapisały się do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów ze wzgędu na dobrowolną izolację, będą mogły pomagać innym zdalnie! Na stronie www.wspierajseniora.pl można zgłosić się poprzez zakładkę „Cyfrowy e-wolontariusz”, aby pomóc seniorom w zakresie cyfryzacji. Osoby, które to zrobią zostaną zaproszone do udziału w webinarium, na którym dowiedzą się wszystkiego o dostępności cyfrowych usług publicznych. Dzięki nabytej wiedzy, ale i swojemu doświadczeniu, cyfrowi e-wolontariusze będą pomagali seniorom, którzy zgłoszą potrzebę nauki załatwiania spraw online, czy też po prostu korzystania z komputera lub z internetu. Seniorzy swoje potrzeby zgłaszają dzwoniąc na infolinię - 22 505 11 11.

Już część osób z Klubów Młodych “Dla Polski” zgłosiła się, żeby zostać Cyfrowym Wolontariuszem! Zachęcamy również innych - jeśli chcesz zostać e-wolontariuszem i pomóc seniorom w trudnym czasie epidemii, wejdź na stronę wspierajseniora.pl i wypełnij ankietę w zakładce „Cyfrowy wolontariusz” – Stowarzyszenie “Dla Polski” zachęca wszystkich!

/red./