komentarz polityczny (1).png

Rzecznik KMDP w Komentarzu Politycznym

W dniu 25 sierpnia br. na kanale myPolitics odbył się #KomentarzPolityczny - po raz kolejny z udziałem przedstawiciela Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski”. Tym razem w debacie wziął udział Sylwester Stachurski członek zarządu oraz rzecznik prasowy KMDP. W programie brali udział parlamentarzyści, a dyskutowano nt. skandalicznych zachowań posłów opozycji, kryzysie migracyjnym na granicy z Białorusią oraz szczepieniach.

Jako pierwsze komentarza wymagały haniebne słowa o polskich żołnierzach, których użył p. Władysław Frasyniuk podczas udziału w jednym z programów politycznych. Rzecznik KMDP jasno podkreślał, że każde słowa pogardy wymierzone w Polską Armię, to słowa uderzające w cały naród. Przypomniał także, że żołnierzom za ich służbę należy dziękować, gdyż dzięki nim wszyscy możemy czuć się bezpieczni wobec fali nielegalnej migracji, a tylko osoby nienormalne mówią o żołnierzach w ten sposób, co p. Frasyniuk. Druga część pytania dotyczyła kolejnego skandalicznego wpisu posłanki Klaudii Jachiry (KO) w mediach społecznościowych. Sylwester stanowczo odpowiedział mówiąc, że ta osoba nie powinna już nigdy więcej pojawić się w przestrzeni publicznej, a jej wpisy przynoszą wstyd Izbie, którą jako poseł reprezentuje.

Drugi segment pytań dotyczył akcji szczepień. Nasz przedstawiciel podkreślał, że nie ma obowiązku szczepień i nic nie wskazuje na to, że taki przymus będzie miał miejsce. Członkowie Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” zawsze wspierają i zachęcają do szczepień szanując wolność i wierząc w odpowiedzialność każdego obywatela naszego państwa. 

W ostatniej części uczestnicy programu mieli skomentować nieodpowiedzialne zachowanie posła Franka Sterczewskiego (KO) na granicy z Białorusią. Poseł opozycji chciał przebiec przez granicę do Białorusi uciekając przed Strażą Graniczną. Sylwester Stachurski stanowczo odpowiedział twierdząc, że takie osoby, jak poseł Szczerba i Joński, poseł Sterczewski i poseł Jachira przynoszą wstyd Polsce na arenie międzynarodowej, a ich nieodpowiedzialne zachowanie w obecnej kryzysowej sytuacji może skończyć się strasznie nie tylko dla nich, ale również dla bezpieczeństwa narodowego. Do naszego reprezentanta wielokrotnie odnosił się poseł Joński, który nie mając żadnych merytorycznych kontrargumentów atakował go personalnie. Sylwester przypomniał o prowokacji, jakiej dopuścił się poseł Szczerba wraz z posłem Jońskim w ostatnich dniach na wcześniej wspomnianej granicy, gdzie chcąc się wylansować przed mediami przerzucał śpiwory na teren Białorusi, co mogło wywołać skrajną reakcję białoruskich służb. Rzecznik KMDP ponownie w imieniu całego naszego środowiska zaapelował o rozsądek i o to, aby politycy opozycji zaprzestali nieudolnie lansować się w mediach kosztem skutecznej gry Łukaszenki.

/KMDP/