konrad, maciek.jpg

Nowelizacja ustawy o młodzieżowych radach to narzędzie dla młodych. Członkowie Stowarzyszenia współtwórcami zespołu młodych przy Wojewodzie Lubuskim

Przedstawiciele Klubu Młodych Stowarzyszenia ,,Dla Polski’’ Konrad Antosz i Maciej Kudra-Bartkowiak byli gośćmi w programie ‘’Strefa Młodych’’ w Radiu Zachód.

Tematem spotkania było młode społeczeństwo w województwie lubuskim i spostrzeżenia lubuskiej młodzieży na problemy społeczne. Przedstawiciele KMDP przedstawili problemy poruszone przez młode pokolenie województwa lubuskiego. Problematyka zagadnień była poruszana w pokojach tematycznych podczas konsultacji Strategii RP na rzecz młodego pokolenia współorganizowanych przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Inicjatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Kolejnym tematem rozmów była zależność rad młodzieżowych od doświadczonych polityków. Członkowie Stowarzyszenia jasno wskazali, że nowelizacja ustawy o radach młodzieżowych to idealne narzędzie dla młodych, z którego warto korzystać. Koordynator KMDP w województwie lubuskim, Konrad Antosz wskazał, że to narzędzie jest potrzebne i chętnie wykorzystywane przez młode pokolenie.

/KMDP/