Martyna Łuszczek - Debata Liderów.png

Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski" broni lekcji religii w szkołach!

W środę 4 sierpnia br. na kanale myPolitics odbyła się kolejna Debata Liderów, w której tym razem Stowarzyszenie "Dla Polski" reprezentowała Martyna Łuszczek koordynator Klubu Młodych w województwie Lubelskim. 

Pierwsza część debaty dotyczyła reformy edukacji w kontekście usunięcia gimnazjów oraz  noszenia obowiązkowych mundurków szkolnych. Martyna Łuszczek odnosząc się do reformy edukacji podkreślała, że skutki tej reformy będą widoczne na maturach w 2023 roku. Także zwróciła uwagę, że od lat poziom nauczania spadał, a wszystko wskazuje na to, że ta reforma ten poziom podniesie. Odnośnie noszenia obowiązkowych mundurków szkolnych jasno podkreślała, że o ile nie widzi uzasadnienia wprowadzenia takiego obowiązku, to jednak należy pamiętać, aby w sposób odpowiedni i godny szacunku ubierać się przychodząc do tak ważnej instytucji jaką jest szkoła. 

W drugiej części debaty rozmawiano na temat usunięcia religii ze szkół. Nasza reprezentantka stanęła jasno po stronie prowadzenia religii w szkołach, podkreślając korzyści płynące dla wierzących uczniów, ale także nieobowiązkowość tych zajęć dla pozostałych uczniów. Jako środowisko konserwatywne kolejny raz w mediach stajemy w obronie nauczania religii w szkołach. 

Kolejna część debaty dotyczyła działań rządu dot. nauczania i edukacji w czasie pandemii. Martyna Łuszczek przedstawiła wszystkie kluczowe działania Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, które pozwoliły na zdobycie sprzętu do nauki zdalnej przez uczniów i nauczycieli w stosunkowo krótkim czasie. Przedstawiła także działania Ministerstwa Edukacji, które pozwolą nadrobić straty poprzez kompleksowy plan dodatkowych zajęć w nowym roku szkolnym.

Ostatnim tematem programu był sprawowanie urzędu Ministra Edukacji i Nauki przez Pana Przemysława Czarnka. Podczas, gdy wszyscy pozostali uczestnicy pozbawieni argumentów zaczęli atakować Pana Ministra za jego wiarę i osobiste poglądy, nasza reprezentantka przedstawiła największe sukcesy MEiN-u pod kierownictwem Pana Ministra. 

/KMDP/