Marcin Starzonek - Komentarz Polityczny.png

Jesteśmy za Odbudową Pałacu Saskiego! - Marcin Starzonek w debacie

W środę tj.28 lipca 2021 roku na kanale myPolitics odbył się program #KomentarzPolityczny, w którym wziął udział członek zarządu Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski”, koordynator województwa wielkopolskiego Marcin Starzonek. Nasz kolega był jedynym reprezentantem młodzieżówki w tej debacie, w której udział wzięli parlamentarzyści Krzysztof Bosak(Konfederacja), Paweł Szramka (Polskie Sprawy), Michał Gramatyka (PL2050) oraz Gabriela Morawska-Stanecka (Nowa Lewica).

Podczas debaty poruszono trzy tematy. Jako pierwszy komentarza wymagał ten dotyczący przegłosowanej ustawy nt. odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Już na samym początku było widać, że debata przebiega w formacie „wszyscy na jednego”. Parlamentarzyści twierdzili, że pomysł jest bez sensu albo że nie ma na niego pieniędzy. Nasz przedstawiciel stanowczo bronił przedsięwzięcia, jakim jest odbudowa Pałacu Saskiego. Przypomniał, że wszystkie tego typu inicjatywy są bojkotowane przez opozycję, która tym samym potwierdza brak merytoryczności swojego środowiska. Marcin wskazywał także, że projekt ten jest konieczny ze względu na wartość historyczną i symboliczną odradzającej się RP, ale także ze względów edukacyjnych i użytkowych takiego obiektu. To jasne i konkretne stanowisko wywołało u parlamentarzystów wzburzenie i ad vocem każdego z nich. Nasz reprezentant odniósł się do wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy zaczęli bronić siebie nawzajem pokazując, że niewiele ich od siebie różni. To ciekawe - szczególnie parafrazując słowa jednego z niedoszłych liderów opozycji: "Po co nam Pałac Saski w Warszawie, skoro mamy odbudowany Pałac Miejski w Berlinie?"

Kolejnym tematem programu był odrzucony przez Sejm wniosek o odwołanie Ministra Przemysława Czarnka. Marcin Starzonek zwrócił uwagę na powielane przez lewicowo-liberalne środowiska fakenewsów na temat Ministra Czarnka. Także przypomniał o patologicznych sytuacjach, w których skrajne organizacje niemające żadnych uprawnień wchodziły do szkół bez zezwolenia prawnych opiekunów dzieci w celu ideologizacji najmłodszych uczniów. Wspomniał również o deprawacji młodzieży przez lewicowe środowiska, co stawia w konieczności nastawienie przez Ministerstwo prawidłowego i zdrowego systemu wartości. Do tego zdania odniosła się Pani Marszałek Stanecka, która broniła wulgaryzmów na ulicach miast, które padały w trakcie Strajku Kobiet. Powielała również rzekome tezy, że „policja pałowała kobiety na ulicach”. Marcin stanowczo odpowiedział na te wprowadzjące w błąd informacje, wytykając manipulacje rozmówców. Kolejny raz też słyszeliśmy, jak Pan Poseł Gramatyka broni Pani Marszałek, atakując przy tym naszego przedstawiciela. Marszałek Stanecka nie mając żadnych argumentów na swoją obronę wypomniała Marcinowi młody wiek, czym potwierdziła kolejny raz brak rzetelnej argumentacji w debacie.

Ostatnim tematem Tygodnika Politycznego była sprawa Prezesa NIK w kontekście ostatnich wydarzeń. Przedstawiciel KMDP wskazywał, że całą sytuację i wszelkie niejasności powinny wyjaśnić służby i prokuratura, a dla pełnej jasności i czystości przebiegu procesu konieczne jest wygaszenie immunitetu. Podkreślał także hipokryzję opozycji, która niegdyś głosowała przeciw kandydaturze Mariana Banasia na Prezesa NIK, a nawet składała na niego zawiadomienia do prokuratury, obecnie broni jego osobę bez cienia przeszłych podejrzeń.

/KMDP/