kartka dla małego pacjenta.jpg

Śląski Klub Młodych Dla Polski organizatorem akcji "Kartka dla Małego Pacjenta"

Świąteczna akcja “Kartka Dla Małego Pacjenta” organizowana przez Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” dla jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce - Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, która 17.12 miała swój finał, odniosła wielki sukces. Udało się łącznie zebrać 600 kartek świątecznych.

Akcja miała na celu pomóc Małym Pacjentom zmagającym się z samotnością, aby przypomnieć im, że ich przyjaciele są z nimi i cały czas o nich pamiętają. Dla każdego dziecka jest rzeczą ważną należeć do społeczności. Właśnie dlatego dzieci z przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych zrobiły im małe niespodzianki. O własnych siłach postaraliśmy się o jeden dodatkowy uśmiech na Święta Bożego Narodzenia.

Każda kartka Świąteczna jest własnoręcznie robiona. Dzieci popisały się niesamowitą wyobraźnią, ponieważ we wszystkie kartki włożyły ogromne zaangażowanie. W środku znajdują się życzenia dla Małych Pacjentów oraz ich rodziców.

- Szczególnie dzisiaj bardzo potrzebna jest troska o Małych Pacjentów. To my - ich koledzy i koleżanki powinniśmy zadbać o naszą wspólną relację. Razem musimy dbać o uśmiechy na twarzy - wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś naprawdę dobrego!- powiedział Jan Goleński, jeden z organizatorów akcji.

/KMDP/